کوچک کردن شکم بعد از زایمان

کوچک کردن شکم بعد از زایمان

می دانستید اقدامات قبل از بارداری درتناسب اندام تاثیر زیادی در بعد از زایمان دارد ؟ یکی از دغدغه های اصلی خانم ها بعد از بارداری بزرگ شدن شکم بعد از زایمان است . اینکه چطور شکم خود را سفت کنند و آن را کوچک کنند سوال بسیاری از آنهاست .در ادامه با ما همراه باشید .

علت بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان

جالب است بدانید خانم هایی که قبل از بارداری ورزش می کنند و شکم سفتی دارند . همچنین به میزان دریافت کالری از مواد غذایی توجه می کند ، بعد از زایمان شکم زیاد بزرگ و شل نمی شود . افزایش وزن معمولا تا ۲ کیلو دارد و بعد از شیردهی به وزن نرمال خود بازمی گردد . در صورتی که خانمی در قبل از بارداری موارد ذکرشده را رعایت نکند ، بعد از بارداری انتظار وزن و اندام نرمالی داشته باشید .

عکس شکم-بعد-از-زایمان

عکس شکم-بعد-از-زایمان

چه کنیم تا بعد از زایمان شکم بزرگ نداشته باشیم؟

در صورتی که فرد قبل از بارداری ورزش و برنامه غذایی مناسبی نداشته باشد و باردار باشد توصیه می شود برای اینکه اندام مناسبی بعد از زایمان داشته باشید ، توصیه می شود تحت نظر پزشک متخصص تغذیه باشید . این مشاور به شما درمورد میزان مصرف کالری ها راهنمایی می کند . این موضوع بخصوص درمورد خانم هایی که دارای دیابت می باشند از اهمیت بیشتری برخوردار است .

کوچک کردن شکم بعد از زایمان

برای اینکه اندام مناسبی پیدا کنید و شکم خود را کوچک کنید اقداماتی بعد از زایمان توصیه می شود :

  • حتما ۴ تا ۶ هفته بعد از زایمان ورزش بخصوص ورزش های شکمی را شروع کنید .
  • از شکم بند مناسب استفاده کنید .
  • رژیم مناسب غذایی را تحت نظر مشاور تغذیه داشته باشید .
این جراحی در مطب با بیحسی قابل انجام است . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شروین افصحی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۶۳۶۶۰۰۴۵۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان

بسیاری از افراد تصور می کنند بعد از زایمان شکم بزرگ مانده و به حالت قبلی برنمی گردد . این تصور اشتباه است . زیرا در طی بارداری و زایمان بدن دچار تغییراتی می شود که بعد از گذشت مدت زمانی به حالت اولیه خود بازمی گردد. همان طور که گفتیم انجام ورزش و رژیم غذایی مناسب بعد از زایمان به تناسب اندام و کوچک کردن شکم کمک می کند  . به طور کلی ۶ ماه الی ۱ سال باید بعد از زایمان صبر کنید تا بدن به حالت طبیعی خود بازگردد . بعد از گذشت این زمان در صورتی که ورزش و تغذیه مناسب تاثیری در لاغری و کاهش وزن نداشت می توانید جراحی زیبایی شکم یا لیپوساکشن را انجام دهید . بهتر است گزینه آخر شما جراحی باشد نه اولین گزینه .

نتیجه :

بزرگ بودن شکم بعد از زایمان به اقدامات فرد قبل از بارداری بازمی گردد . در صورتی که فرد ورزش کند و مراقب برنامه غذایی خود باشد بعد از زایمان بدن به حالت نرمال خود بازمی گردد.

پاسخ

11 − ده =