دکتر شروین افصحی
روشهای اصولی تنگ کردن واژن

روش های اصولی برای تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن چگونه انجام می شود؟ می دانستید شلی واژن و گشاد شدن آن تنها در روابط جنسی تاثیر منفی ندارد بلکه باعث مشکلات زیادی در سیستم ادراری می شود؟ این معضل در برخی افراد نشانه ای ندارد و ممکن است سالها فرد را درگیر درمان های مختلف کند بدون اینکه منشا آن را بداند. برای آگاهی بیشتر با ما در این مقاله همراه باشید.

آناتومی واژن

واژن عضوی لوله ای شکل می باشد که نقش مهمی در سلامت و تولید مثل زنان دارد. این عضو در حفره لگن درست پشت مثانه و قسمت جلویی راست روده قرار گرفته است. واژن از لایه های زیرین دستگاه تناسلی محافظت می کند. ترشحاتی در این ناحیه تولید می شود که از ورود باکتری به بدن جلوگیری می کند. همچنین در زمان بارداری، واژن عضوی است که به عنوان کانال زایمان به شمار می آید و نوزاد از این ناحیه خارج می شود.

به صورت طبیعی اندازه واژن با طول= 3.5-4 اینچ، قطر= بزرگتر از 1 اینچ یا به قطر= 1.5-2.5 اینچ می باشد. همچنین طول واژن تا رحم: 8-12 اینچ و قطر در حالت ارتجاعی: 2.5-3 اینچ می باشد.

اجزای واژن و رحم
دکتر-شروین-افصحی

برای گرفتن نوبت ویزیت از دکتر شروین افصحی اطلاعات تماس خود را وارد کنید:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
اطلاعات تماس شما با موفقیت ثبت شد. در اسرع وقت تماس می گیریم!
لطفا مجددا اطلاعات تماس خود را وارد نمائید.

علل شلی واژن

عوامل مختلفی ممکن است باعث گشادی دهانه ی واژن در زنان شود. یکی از عوامل بسیار مهم افزایش سن می باشد، در واقع واژن دارای بافت تروسیته در قسمت داخلی و خارجی این ناحیه می باشد که با افزایش سن کاهش پیدا می کند و به تدریج شل شده و از حجم لابیاها کاسته می شود. از جمله این عوامل شایع عبارت است از:

 • ژنتیک
 • یبوست مزمن
 • چند قلویی زایی
 • رابطه‌ی جنسی زیاد
 • اختلالات بافتی در واژن
 • پارگی ناحیه پرینه در زایمان
 • زایمان طبیعی مکرر و دشوار
 • انجام فعالیت های ورزشی سنگین
 • افزایش و کاهش وزن به صورت مکرر
 • و …

علائم شلی واژن

یکی از مشکلات شایع بخصوص در میانسالی شلی یا افتادگی واژن می باشد. ممکن است بیمار علائمی نداشته باشد اما در معاینات مشخص شود، علائم شایع شلی واژن عبارت است از:

 • یبوست
 • احساس سنگینی در لگن
 • کمر درد شدید شب هنگام
 • ریزش ادرار با ادرار و عطسه
 • احساس درد در هنگام نزدیکی
 • کاهش لذت در رابطه در طرفین
 • بی اختیاری ادرار در زنان یا اضطرار در ادرار
 • اختلال و کاهش ارگاسم در رابطه زناشویی
 • احساس دفع باد و تولید صدا در حین رابطه
 • دفع ادرار با سرفه و عطسه و هر گونه فشار شکمی
 • در موارد شدید احتباس ادرار در مثانه و اختلال دفع ادرار

عوارض ناشی از شل شدن واژن

کاهش توانایی اتساع واژن باعث دفرمگی و شل شدگی این ناحیه می شود. در این حالت ممکن است عوارض متعددی از جمله:

 • افتادگی رحم؛ بیشتر بخوانید: افتادگی رحم و بارداری
 • بی اختیاری ادرار
 • کاهش اعتماد به نفس فرد
 • کاهش میل جنسی و لذت نبردن از رابطه ی زناشویی و … برای فرد ایجاد شود.

همانطور که می دانید زیبایی جنسی تاثیر بسیار مستقیم و حائز اهمیتی در برقراری روابط جنسی با کیفیت و ارتقاء صمیمیت بین زوجین دارد. بنابراین علاوه بر ابعاد درمانی مد نظر برای تنگ کردن واژن می توان به تاثیر آن در زیبایی و جوانسازی دستگاه تناسلی زنان و افزایش میل جنسی و لذت بردن از رابطه ی زناشویی نیز اشاره کرد.

روش ها تنگ کردن واژن

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های جراحی زیبایی واژن در کرج یا هر شهری با نتایج بسیار رضایت مندی همراه است که علاوه بر رفع نازیبایی ها به درمان اختلالات موجود کمک بسزایی می نماید. تنگ کردن واژن روش های متعددی دارد که انتخاب هر کدام از این روش ها باتوجه به شرایط فرد و صلاح دید پزشک متفاوت می باشد. اما این روش ها عبارت است از:

جراحی تنگ کردن واژن

یکی از روش های تنگ کردن واژن جراحی با پرینورافی است. در صورتی که فرد با مشکلاتی همچون آسیب دیدگی پرینه، زایمان های سخت، سابقه روابط جنسی متعدد مواجه باشد بهترین کاندید برای جراحی تنگ کردن واژن می باشد.

تنگ کردن واژن با نخ

یکی از روش های متداول برای تنگ کردن واژن با نخ می باشد. در این روش از نخ های با جنس مخصوص و استاندارد برای بالا کشیدن پوست ناحیه تناسلی استفاده می شود. این نخ ها قابل جذب بوده و نیاز به کشیدن ندارد. این جراحی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. این روش علاوه بر تنگ کردن ناحیه تناسلی، جوانسازی واژن هم انجام می دهد و می تواند از بروز عفونت در این ناحیه پیشگیری کند. تنگ کردن با این روش معمولا 5 سال ماندگاری دارد.

مقاله عفونت بعد از عمل تنگی واژن می تواند اطلاعات مفیدی درباره عوارض احتمالی این عمل زیبایی زنان به شما بدهد.

تنگ کردن واژن با لیزر

دستگاه لیزر پرقدرتی در عرصه ی پزشکی وجود دارد که تحولی شگرفت در این عرصه پدید آورده است و در اکثر جراحی ها (اعم از درمانی و یا زیبایی) مورد استفاده قرار گرفته اند. تنگ کردن واژن با لیزر، تکنیکی کارآمد و محبوب در مبحث جوانسازی واژن می باشد. لازم به ذکر است؛ فرد در هنگام تنگ کردن واژن احساس نامطلوبی مانند درد و یا سوزش ندارد. تعداد جلسات مورد نیاز برای کسب پاسخ و نتایج مورد انتظار از تنگ کردن واژن با لیزر، بسته به شدت عوارض موجود و تشخیص جراح زیبایی زنان در هر فرد متفاوت می باشد.

در این روش برشی در پوست ایجاد نشده و در نتیجه بخیه زده نمی شود. بیمار دردی احساس نمی کند و نیاز به بیهوشی ندارد. این لیزر در مدت زمان کوتاهی انجام شده و فرد بلافاصله بعد از آن می تواند مرخص شود. در مواردی که پرینه آسیب ندیده باشد و تنها گشادی واژن وجود داشته باشد از این روش استفاده می شود.

روشهای جدید لیزر co2 فراکشنال، هایفو RF (رادیوفرکوئنسی) موجودند. در این روش غیر تهاجمی با تاباندن لیزر به سلولهای واژن و افزایش انرژی در این سلولها باعث افزایش تولید کلاژن در آنها میشویم. البته باید بدانید نتیجه این کار بعد ۳ ماه از درمان ایجاد خواهد شد. این روش ها امروزه بدون نیاز به جراحی در کمتر از ۱۰ دقیقه در کلینیک های مجهز قابل انجام است. در موارد شدید و شلی واژن شدید از تنگی با نخ برای رفع شلی مثلث خلفی کف لگن استفاده میشود که این امر هم با بی حسی در مطب انجام میشود و نتایج فوق العاده است. روش بعدی جراحی ترمیم افتادگی ها در موارد شدید است که با plicate کردن بافت واژن به تنگی ناشی از شلی بافت کمک می شود.

تنگ کردن واژن با ورزش 

استفاده منظم از ورزشهای کگل و تقویت کف لگن هم پیشگیری و هم درمانی است. این ورزشها با دفعات ۱۰ بار در روز برای ۳ ماه بسیار کمک کننده هستند. قابل توجه است بدانید که این روش حتما بایستی تحت نظر متخصص زنان انجام شود زیرا در مواردی می تواند تاثیرات منفی داشته باشد.

تنگ کردن واژن با داروهای گیاهی

برخی از افراد به دنبال استفاده از تکنیک های سنتی مختلفی همچون آب انار، قرص های تنگ کننده، داروی گیاهی مارینا و … برای رفع گشادی و افتادگی دستگاه تناسلی خود می باشند. اما بدانید با وجود تبلیغات گسترده در این زمینه بایستی بدانید که هیچ کدام از این روش ها موثر نبوده نخواهد بود.

فیلم تجربیات افراد از جراحی تنگ کردن واژن توسط دکتر شروین افصحی

جراحی همزمان تنگ کردن واژن و سایر جراحی‌ها

افراد بسیاری هستند که تمایل دارند اعمال زیبایی را برای داشتن دوره نقاهت کوتاه تر و زیبایی بیشتر به صورت همزمان انجام دهند. اما بدانید برخی از اعمال زیبایی که به صورت همزمان با تنگ کردن واژن قابل انجام است عبارت است از:

علاوه بر جراحی های زیبایی همزمان با تنگ کردن واژن می توان جراحی های درمانی همچون لاپاراسکوپی، هیسترکتومی، خارج کردن و درمان فیبروم رحم را به صورت همزمان با تنگ کردن واژن انجام داد. برای انجام جراحی زیبایی و درمانی همزمان در ابتدا پزشک اقدام به جراحی درمانی و سپس جراحی زیبایی را انجام می دهد.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

مراقبت های پس از تنگ کردن واژن تاثیر بسزایی در نتایج خواهد داشت. لذا رعایت توصیه های پزشکی را فراموش نکنید. اما نکته ای در این بین وجوددارد که بایستی بدانید مراقبت های پس از این روش زیبایی با توجه به نوع روش آن متفاوت می باشد. اما آنچه به صورت معمول اتفاق می افتد عبارت است از:

 • داشتن استراحت نسبی به مدت یک هفته ضروری است.
 • از برقراری تماس جنسی به صورت تقریبی به مدت دو ماه اجتناب ورزید.
 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین و فعالیت سنگین ورزشی به مدت دو ماه ممنوع است.

برای دیدن صحبت ها و توضیحات دکتر شروین افصحی در حوزه تخصص زنان، زایمان و نازایی از صفحه اینستاگرام یا کانال آپارات دیدن کنید.

عوارض تنگ کردن واژن

هر یک از اعمال جراحی زیبایی و درمانی با عوارض جانبی همچون تورم، درد و کبودی همراه است اما عوارض ناشی از جراحی همچون غیر قرینگی، آسیب به سایر ارگان های بدن و … تنها به دلیل غیرمتخصص بودن پزشک اتفاق می افتد. در صورت آنکه جراحی به درستی انجام گردد، هیچ گونه عوارض ناشی از جراحی اتفاق نخواهد افتاد، لذا سعی نمایید به منظور پیشگیری از بروز چنین عوارضی در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.

عوارض تنگ کردن واژن

مقاله رابطه جنسی بعد عمل تنگی واژن می تواند در راستای این مقاله اطلاعات مفیدی درباره دوران نقاهت این جراحی زیبایی به شما بدهد.

هزینه تنگ کردن واژن

هزینه جراحی زیبایی بسته به عوامل متعددی همچون روش زیبایی، تجربه و مهارت جراح، محل جراحی، انجام جراحی های همزمان و … متفاوت است. به طور کلی بایستی بدانید که هزینه اعمال زیبایی زنان به نسبت جراحی های درمانی بالاتر خواهد بود و آگاه باشید که میزان هزینه ها براساس شرایط بیمار پس از معاینات فیزیکی مشخص می گردد.

سوالات متداول تنگ کردن واژن

نکات پایانی

با مراجعه به بهترین جراح زیبایی زنان، شرایط جسمانی شما مورد بررسی قرار می گیرد. با انجام معاینات لازم و در نظر گرفتن شدت عوارض موجود، پزشک متخصص بهترین روش برای تنگ کردن انتخاب می کند. بنابراین لازم است از درمان های خودسرانه بپرهیزید تا دچار عارضه ی نامطلوب نشوید. تنگ کردن واژن نه تنها تاثیر مثبت بر زیبایی ناحیه تناسلی فرد دارد بلکه مشکلاتی از جمله بی اختیاری ادرار، سوزش و درد در هنگام رابطه جنسی را برطرف می کند و از بروز عفونت در آینده پیشگیری می کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =