دکتر شروین افصحی
Search
Close this search box.
زمان رابطه جنسی بعد لابیاپلاستی

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که بیماران کاندیدای جراحی لابیاپلاستی می پرسند این است که، بعد از لابیاپلاستی چه زمانی می توانند رابطه جنسی برقرار کنند؟ هر عمل جراحی نیازمند رعایت دستورالعمل هایی در دوران نقاهت خود است. لابیاپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله به موضوع زمان رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی می پردازیم. با ما همراه باشید.

سوالات پرتکراری که بیماران از بهترین جراح زیبایی زنان در کرج یا شهر محل سکونت خود درباره لابیاپلاستی می پرسند این است که آیا می توان بعد از لابیاپلاستی رابطه جنسی داشت؟ آیا لابیاپلاستی بر حس ارگاسم تاثیر می گذارد؟ و آیا لابیاپلاستی موجب افزایش یا کاهش حس ارگاسم در حین رابطه جنسی می شود؟

برای پاسخ باید بگوئیم که به طور کلی به دو عامل بستگی دارد: نوع جراحی که انتخاب کرده اید و مدت زمانی که بدن شما برای بهبودی نیاز دارد.

بهتر است بیماران حداقل تا چهار هفته بعد از لابیاپلاستی، ورزش های شدید بدنی یا رابطه جنسی نداشته باشند. برای کاهش ریسک خطر، حدود شش هفته صبر کنید و سپس به رابطه جنسی روتین خود ادامه دهید.

نظر دکتر شروین افصحی درباره زمان شروع رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی را می بینید.
دکتر شروین افصحی
رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

جراحی لابیاپلاستی جوانسازی و زیبایی واژن است. بسیاری از زنانی که از اندازه و ظاهر لابیا مینور خود راضی نیستند آن را انجام می دهند. برخی از زنان، پوست و بافت اضافی روی لابیاها می‌تواند منجر به ساییدگی و درد هنگام ورزش، دوچرخه سواری و پوشیدن لباس تنگ شود. این جراحی به آنها کمک می کند هم ظاهر واژن را زیبا و هم احساس ناراحتی را برطرف کنند.

برای آشنایی بیشتر با این عمل پیشنهاد می کنیم مقاله جراحی لابیاپلاستی در کرج را مطالعه نمائید.

دوران نقاهت لابیاپلاستی

هنگامی که منتظر بهبودی برش هستید، با بدن خود مهربان باشید و از آن مراقبت کنید. در طول دوران نقاهت لابیاپلاستی به مقدار کافی استراحت کنید. اگر به بدن خود زمان کافی برای بهبودی بدهید، بعد از لابیاپلاستی، رابطه جنسی لذت بخش تر خواهد بود.

بنر تماس-لابیاپلاستی با دکتر شروین افصحی

تغییر حس جنسی بعد از لابیاپلاستی

یکی از مهمترین سوالاتی که از جراحان پرسیده می شود درباره تغییر حس جنسی بعد از لابیاپلاستی است. در لابیاپلاستی بافت های خارجی لابیا برداشته می شوند. هیچ اعصابی آسیب نمی بیند یا برداشته نمی شود. بنابراین، احساسات و لذت جنسی شما تغییری نخواهد کرد.

اما هنگام رابطه جنسی بعد لابیاپلاستی رضایت جنسی شما بالاتر می رود. حین مقاربت، لذت، راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت که به نوبه خود، تجربه لذت بخش تر خواهد بود.

گیف-اینستاگرام

صحبت های بیمار دو هفته بعد از لابیاپلاستی

چه مدت بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

بعد از لابیاپلاستی، بیماران باید حدود 4 تا 8 هفته صبر کنند و بعد بهبودی کامل، رابطه جنسی برقرار کنند. رابطه جنسی به خودی خود واژن و لابیاها را تحریک می کند، بنابراین اگر بیمار در مراحل اولیه بهبودی بیش از حد آن را تحریک کند، می تواند برای نتایج جراحی بد باشد.

بعد از لابیاپلاستی، این ناحیه حساس، متورم و دردناک خواهد بود، بنابراین مهم است که تا زمانی که این موارد کاملا خوب شوند و آن ناحیه بهبود یابد، از انجام هرگونه فعالیت جنسی خودداری شود. اگر بیماران رابطه جنسی یا خودارضایی داشته باشند و فشاری به لابیاها وارد شود، دوران نقاهت و بهبودی طولانی تری خواهند داشت.

گیف آپارات

عوارض رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

برای به حداقل رساندن ریسک عوارض باید بعد از لابیاپلاستی صبر کنید تا لابیاها به اندازه کافی بهبود پیدا کنند و سپس رابطه جنسی برقرار کنید. بزرگترین نگرانی در مورد جراحی لابیاپلاستی و فعالیت جنسی، آسیب رساندن به زخم در حال بهبود است. همچنین درگیری فیزیکی مانند رابطه جنسی، فشار به پوست در حال بهبود وارد می کند که می تواند منجر به آسیب به زخم شود. اگر زخم ها هنوز بسته نشده باشند، تحریک محل جراحی می تواند منجر به عفونت شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض لابیاپلاستی می توانید مقاله لینک شده را مطالعه نمائید.

استفاده از روان کننده واژن در رابطه جنسی بعد لابیاپلاستی

بیمار باید برای کشیدن بخیه ها به جراح مراجعه کند و سپس او در مورد اینکه چه زمانی می توانید بعد لابیاپلاستی دوباره رابطه جنسی داشته باشید با او صحبت خواهد کرد. زمان دقیق برای هر مورد و هر فرد متفاوت است.

بهتر است بعد از شش هفته از عمل، از روان کننده هنگام برقراری رابطه جنسی استفاده کنید. این کار از هرگونه عفونت یا ناراحتی احتمالی در حین بهبود بافت بدن جلوگیری می کند. فقط از روان کننده های ضد حساسیت استفاده کنید و به آرامی فعالیت جنسی را شروع کنید.

تا بهبودی کامل به طور مرتب با جراح خود در ارتباط باشید و چکاپ شوید. اگر بعد از دوره بهبودی چهار تا شش هفته ای چیز غیرعادی مشاهده کردید، حتما به جراح بگوئید.

بیشتر بخوانید: لابیاپلاستی با لیزر

بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی 

بهتر است برای انجام رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی باید تا بهبودی کامل صبر کنید. معمولا بهبودی کامل 12 هفته طول می کشد. یعنی حداقل 3 ماه طول می کشد تا تورم برطرف شود، بافت اسکار جوش بخورد و احساسات محل جراحی طبیعی شود. البته طبق گزارشات پزشکی بیماران می توانند کمی زودتر از بهبودی کامل و بعد از 6 هفته از لابیاپلاستی شروع کنند.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد تمانی نکات و سوالاتی که درباره رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی مطرح می شود را بیان و پاسخ دهیم. امیدواریم در انتها به پاسخ سوالتان رسیده باشید. علاقه مندان می توانند از طریق درج نظر در کادر دیدگاه زیر با ما و سایر خوانندگان عزیز تبادل نظر کنند.

مطالب مرتبط
2 پاسخ
  1. آیا لابیا پلاستی نوعی ختنه اسست؟ لابیا تاثیر خیلی زیادی در لذت جنسی و ارضا شدن دارن، آیا بعد از برداشتن یا کوچک کردنشان میل جنسی از واژن بلکی از بین میره؟

    1. خیر این طور نیست. لابیاپلاستی تاثیری بر لذت جنسی ندارد. بلکه ظاهر بزرگ و نازیبا، غیرمتقارن و دردناک هنگام ورزشهای خاص را برطرف می کند. اگر جراح باتجربه و ماهر باشد هیچ مشکلی برای ارگاسم پیش نمی آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + سیزده =