دکتر شروین افصحی
Search
Close this search box.
بهترین روش تنگ کردن واژن

هر آنچه که باید در مورد عمل واژینوپلاستی بدانید!!!

مطمئنا عنوان جراحی های زیبایی واژن برایتان ملموس می باشد و اطلاعات زیادی در این زمینه در فضاهای مختلف از جمله گوگل خوانده اید. آیا شما هم قصد جراحی زیبایی واژن دارید؟ به چه علتی تصمیم به این جراحی گرفته اید؟ آیا به دنبال تغییر ظاهر ناحیه ی تناسلی خود می باشید؟ شاید هم بعد از زایمان طبیعی و یا بیماری های عفونی به فکر جراحی زیبایی واژن خود افتاده اید!!!

علت گشادی واژن چیست؟

توسط جراحی هایی مانند واژینوپلاستی و سایر جراحی های واژینال، قسمت های خارجی و داخلی واژن که به دلیل عوامی مانند زایمان، بیماری، ژنتیک و … دچار مشکلاتی مانند گشادی واژن شده است قابل اصلاح است.

زایمان طبیعی تاثیر مستقیم بر آسیب کانال ناحیه تناسلی و عضلات لگنی دارد. اگرچه عضلات اطراف بعد از مدتی بهبود پیدا می کند اما به دلیل کشیدگی های بسیار زیاد واژن گشادتر می شود و به اندازه قبل از زایمان باز نمیگردد.

واژینوپلاستی چیست؟

عمل واژینوپلاستی یکی از روش های کاربردی در جوانسازی واژن و تقویت عملکرد جنسی می باشد که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. بسیاری از زنان بنا به دلایل متفاوتی از جمله؛ یبوست مزمن، زایمان طبیعی مکرر، رابطه ی جنسی زیاد و… دچار تغییراتی در ناحیه ی تناسلی خود می شوند. گشاد شدن دهانه واژن یکی از تغییرات رایج و مهم در این افراد می باشد.

شاید تا به اینجای مطلب از خود بپرسید تفاوت عمل واژینوپلاستی با پرینورافی چیست؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال می گردید، ادامه ی مطلب را بخوانید.

تفاوت واژینوپلاستی و پرینوپلاستی

واژینوپلاستی: شل شدگی دیواره ی مهبل، افتادگی عضلات و پوست این ناحیه می توانند عوارض متعددی را ایجاد نمایند. روش مناسب برای رفع عوارض مذکور واژینوپلاستی می باشد که از طریق مختلفی مانند:

  1. تنگ کردن واژن با جراحی
  2. تنگ کردن واژن با لیزر و یا نخ های واژینال جاذب

امکان پذیر می باشد.

بهترین روش تنگ کردن واژن

پرینوپلاستی: حد واسط میان ناحیه ی تناسلی و مقعد را پرینه یا میان دو راه گفته می شود. گاها این قسمت دچار عوارضی مانند پارگی می شود. علل متفاوتی در این پارگی موثر هستند. به طور مثال: زایمان های طبیعی می توانند این ناحیه را تحت تاثیر قرار داده و منجر به پارگی آن شوند.

پارگی پرینه باعث کاهش میل جنسی زنان می شود که این امر روابط زناشویی آن ها را تحت تاثیرات سوئی قرار می دهد.

پرینوپلاستی به درمان این پارگی و تنگ کردن دهانه ی واژن کمک شایانی می نماید. به خاطر داشته باشید عمق تاثیر این روش 2 تا 3 سانتی متر می باشد و تنها باعث رفع گشادی دهانه ی مهبل می شود.

واژینوپلاستی با لیزر

همانطور که در مطالب فوق بیان شد امکان تنگ کردن واژن با لیزر وجود دارد و جراح زیبایی زنان بنا به نیاز بیمار و عوارض موجود می تواند از لیزرتراپی برای کسب نتایج ایده آل و مناسب استفاده کند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای واژینوپلاستی با لیزر بسته به شدت عوارض موجود، شرح حال بیمار و نظر پزشک متخصص متفاوت می باشد و بعد از انجام معاینات لازم تعیین می شود.

دکتر شروین افصحی، متخصص زنان و زایمان در کرج می باشند. شما عزیزان برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شروین افصحی می توانید از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: 02636600457

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی برحسب نوع روش انتخابی متفاوت می باشد. نکته ای که باید در این زمینه به آن دقت کنید؛ جلوگیری از تشکیل میکروارگانیسم های عفونت زا می باشد.

رعایت بهداشت فردی، مراقبت از ناحیه ی تناسلی، رعایت تجویزهای پزشک متخصص و… باعث می شوند تا از ایجاد عوارض نامطلوب جلوگیری نمایید و همچنین از این طریق بتوانید دوره ی نقاهت خود را کوتاه تر نمایید.

دقت داشته باشید؛ توجه بیشتر به مراقبت های بعد از واژینوپلاستی باعث تسریع روند بهبودی و تقویت نتایج کسب شده می شود.

جراحی های مکمل با واژینوپلاستی

برخی از تکنیک های موثر در جوانسازی واژن را می توان به صورت مکمل و همزمان با یکدیگر انجام داد. به طور مثال فردی را در نظر بگیرید که بعد از زایمان طبیعی دچار شل شدگی دیواره ی واژن شده باشد. این فرد ممکن است علاوه بر گشادی دهانه واژن، دارای لابیاهای بزرگ و غیرقرینه نیز باشد. به نظر شما این فرد نیاز به چه عمل هایی دارد؟ مطمئنا این فرد می تواند عمل واژینوپلاستی را همزمان با جراحی لابیاپلاستی انجام دهد.

نتایج حاصل از واژینوپلاستی

کلام آخر

انجام همزمان و مکمل واژینوپلاستی و لابیاپلاستی باعث درمان افتادگی، گشادی دهانه واژن، بزرگی و نامتقارن بودن لابیاها در فرد می شود.

به خاطر داشته باشید اعمال هرگونه تغییر و ترمیم در ناحیه ی تناسلی باید دقیق و متبحرانه انجام شود. علت این امر حساسیت بیش از اندازه ی ناحیه ی تناسلی و تاثیر آن در روابط جنسی فرد (که جزء نیازهای اصلی و اساسی انسان است) می باشد. بنابراین یافتن بهترین جراح زیبایی زنان در کرج می تواند شما را در کسب نتایج ایده آل و جلوگیری از ایجاد عوارض احتمالی یاری کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 4 =