دکتر شروین افصحی
Search
Close this search box.
زایمان سزارین دوقلو

فیلم زایمان دوقلوها

فیلم زایمان دوقلوها

آیا تا به حال فیلم زایمان دوقلوها را دیده اید؟ به نظر شما چه روشی برای زایمان دوقلوها مناسب تر است؟ زایمان سزارین یا زایمان طبیعی؟

شاید برای خود شما هم دیدن فیلم زایمان دوقلوها جذاب باشد. شاید در چند دهه ی اخیر زایمان دوقلوها امری دور از ذهن به نظر می رسید. ولی خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی این امر در دنیای مدرن امروز روتین و طبیعی به نظر می رسد.

تشخیص بارداری دوقلو

معمولا در سونوگرافی دوازده هفتگی می توان از بارداری دوقلویی اطمینان حاصل نمود. معمولا مادرانی که سابقه ی بارداری تکی داشته اند، به راحتی علائم بارداری دوقلو را تشخیص می دهند.

بارداری دوقلو کمی حساس تر از بارداری تکی می باشد. به گونه ای که احتمال ناراحتی های بیشتری برای مادر وجود دارد و نیاز به تعداد دفعات سونوگرافی بیشتری برای کنترل دوران بارداری می باشد.

به خاطر داشته باشید یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در گذراندن موفق و سلامت دوران بارداری، مشورت با یک متخصص زنان و زایمان متبحر و با تجربه می باشد. زیرا متخصص زنان فردی است که در تمام دوران بارداری حامی شما می باشد و نکات مهمی که به روند بارداری شما کمک می کند را به اطلاعتان می رساند.

با انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان شما می توانید با اطمینان خاطر بیشتری پستی ها و بلندی های دوران بارداری را سپری کنید و دلبندان خود را راحت تر به دنیا بیاورید.

دکتر شروین افصحی، جراح زیبایی زنان در کرج می باشند. شما عزیزان برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شروین افصحی می توانید از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: 02636600457
صفحه اینستاگرام دکتر شروین افصحی

علائم بارداری دوقلو

از جمله علائم مشهود در بارداری دوقلو می توان به موارد مهم زیر اشاره نمود:

  • افزایش سریع وزن

افزایش سریع وزن در مادرانی که بارداری دوقلو را تجربه می نمایند، امری طبیعی می باشد. زیرا این مادران در حال پرورش دو نوزاد می باشند و این افزایش وزن کاملا طبیعی است.

  • احساس خستگی شدید

شاید یکی از علائم مشهود دوران بارداری، احساس خستگی در مادر باشد. در بارداری دوقلو میزان این خستگی کمی بیشتر از بارداری تکی است. علت این امر؛ میزان انرژی مورد نیاز برای رشد و تکامل دو جنین در بدن مادر می باشد.

  • حالت تهوع بیشتر

ممکن است برخی از مادرانی که در حال تجربه ی بارداری دوقلو هستند دچار تهوع و بدحالی صبحگاهی نشوند!!! با این حال افزایش حالت تهوع در بارداری دوقلو نسبت به بارداری تکی بیشتر می باشد.

  • برجسته شدن رگ های واریسی

میزان خونرسانی به دوقلوها بیشتر از نوزادان تکی می باشد. به همین علت برای رشد و تکامل جنین ها در بارداری دوقلو یا چند قلو نیاز به خون رسانی و حمایت بیشتری می باشد.

این امر باعث افزایش شدت جریان خون مادر و برجسته تر شدن رگ های واریسی خواهد شد.

زایمان سزارین دوقلو
زایمان سزارین دوقلو

مراقبت های بارداری دوقلو

مطمئنا بارداری دوقلو و یا چند قلو مراقبت های بیشتری نیاز دارد و مادر باید با دقت بیشتری این دوران را سپری نماید. به خاطر داشته باشید تمام اطلاعات و مراقبت های مهمی که باید در طول دوران بارداری خود رعایت نمایید را از متخصص زنان و زایمان جویا شوید.

متخصص زنان با انجام معاینات و بررسی های لازم، بر حسب شرایط مادر و وضعیت جنین ها تصویر سازی مناسبی از روند بارداری ایجاد می نماید و تمام نکات لازم و ضروری را به مادر و پدر گوشزد می نماید.

به طور مثال یکی از این مراقبت ها؛ توجه به رژیم غذایی مناسب و اصلاح سبک زندگی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ی تغذیه در دوران بارداری مراجعه نمایید.

زمان مناسب برای زایمان دوقلوها

طبق آمار به دست آمده نیمی از مادرانی که دوقلو باردار هستند، زودتر از موعد (زودتر از هفته 37ام) وضع حمل می نمایند.

یکی از عوارض احتمالی در بارداری های دوقلو، زایمان زودرس می باشد. یکی از عوامل موثر در زایمان زودرس؛ سندرم انتقال خون قل به قل است.

اگر این سندرم در زمان مناسب تشخیص داده نشود و اقدامات مورد نیاز برای رفع آن صورت نپذیرد، احتمال زایمان زودرس و یا مرگ جنین ها افزایش می یابد.

در این قسمت می توانید فیلم زایمان سزارین توسط دکتر شروین افصحی، متخصص زنان و زایمان در کرج را مشاهده نمایید.

 

  • جلوگیری از زایمان زودرس در بارداری دوقلویی

با رعایت نکات زیر می توانید تا حد زیادی احتمال زایمان زودرس دوقلوها را کاهش دهید:

  1. ارتباط مناسب و مداوم با متخصص زنان و زایمان

انجام چکاپ های روتین و بررسی رشد جنین ها و معاینه ی وضعیت عمومی مادر در طول بارداری از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار در جلوگیری از زایمان زودرس می باشد.

2. عدم مصرف خودسرانه ی دارو و مواد شیمیایی

قبل از مصرف هرگونه ماده ی دارویی و یا شیمیایی با پزشک خود مشورت نمایید. به خاطر داشته باشید داروهای گیاهی و… نیز از این قاعده مستثنی نیستند!!!

3. از مواد غذایی مناسب و سالم استفاده نمایید

4. عدم استعمال دخانیات

5. عدم مصرف مشروبات الکلی

6. کنترل وضعیت روحی و دور بودن از تنش و اضطراب

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 10 =