دکتر شروین افصحی
Search
Close this search box.
کشیدن پوست شکم در سزارین

لیفت شکم همزمان با سزارین در کرج

لیفت شکم، تامی تاک یا سی تاک همزمان با سزارین یکی از پرتقاضاترین کارها هنگام زایمان سزارین است. بارداری و زایمان چه طبیعی چه سزارین می تواند بر بدن تأثیر بگذارد. یکی از اصلی‌ترین تغییراتی که در دوران بارداری رخ می‌دهد، کشیده شدن شکم و ماهیچه‌های شکمی (دیاستازیس رکتی) است. این می تواند پوست را آویزان و شل کند. اما الان خانم‌ها می‌توانند با انجام لیفت شکم همزمان با سزارین، این مشکل را برطرف کنند.

سزارین ممکن است قسمت پایین شکم را آویزان کند. علاوه بر این، بین سزارین و مشکل در کاهش وزن پس از بارداری ارتباط وجود دارد. یعنی مادر سخت می تواند وزن خود را کاهش دهد. بسیاری از مادران به دنبال جراحی زیبایی شکم برای کمک به بازگرداندن فرم بدن خود به قبل از بارداری هستند.

لیفت شکم همزمان با سزارین

آیا می توان همزمان با سزارسن لیفت شکم کرد؟

مادران بارداری که قرار است سزارین شوند، در مورد ظاهر شکم خود پس از جراحی نگران می شوند. عمل جراحی شکم (ابدومینوپلاستی) برای بهبود تغییرات ناشی از بارداری و زایمان شناخته شده است. اما در برخی موارد نیازی به جراحی بزرگ و پیچیده ابدومینوپلاستی نیست و متخصص زنان و زایمان می تواند همزمان با سزارین افتادگی شکم را حذف و آن را لیفت کند. در پزشکی به این کار “سی تاک” نیز می گویند.

نحوه انجام لیفت شکم همزمان با سزارین

مینی تامی تاک یا لیفت شکم را می توان همزمان با سزارین انجام داد تا نیازی به جراحی دوم نباشد. در این جراحی پزشک بعد از زدن برش درست بالای ناحیه شرمگاهی و بیرون آوردن بچه، افتادگی و اضافات پوست را برش می دهد. یعنی پوست را از دیواره شکم تا ناف جدا می‌کند، سپس آن را بلند می‌کند و عضلات عمودی شکم آشکار می‌شوند. پوست و بافت چربی اضافی برداشته می شود. سپس با نزدیک کردن ماهیچه های شکم به هم و آنها را میدوزد. این کار دیواره شکمی را محکم‌تر می‌کند و خط کمر را باریک می‌کند. برداشتن اضافات پوست شکم موجب لیفت شدن و زیبا دیده شدن آن می شود.

مزایا این جراحی

افتادگی شکم بعد از سزارین یکی از ناراحتی های مادران باردار بعد از زایمان است. هر فردی طبق ژنتیک و ساختار بدنی خود ممکن است دچار افتادگی و شل شدن شکم بعد از سزارین یا زایمان طبیعی شود.انجام لیفت شکم همزمان با سزارین جذابیت زیادی دارد. فقط یک دوز بیهوشی، یک اتاق عمل و یک دوره نقاهت برای هر دو جراحی وجود دارد. بعلاوه، مادران پس از نه ماه تماشای اعداد روی ترازو که در حال افزایش و بالا رفتن هستند، مشتاق بازگشت فرم بدنشان به قبل از زمان بارداری اند.

عوارض کشیدن پوست شکم هنگام سزارین

سزارین و لیفت شکم هر دو با خطراتی همراه هستند و ترکیب این جراحی‌ها می‌تواند ریسک عوارضی از جمله خونریزی، عفونت و بهبودی ضعیف را افزایش دهد. اما اگر این جراحی توسط یک متخصص و جراح باتجربه انجام شود، خطر ابتلا به عوارض کاهش میابد. انجام عمل لیفت شکم همزمان با سزارین می تواند نتایج رضایت بخشی را به همراه داشته باشد.

کاندیداهای انجام این کار

کاندیداها باید از سلامت خوبی برخوردار باشند. بیماری فعال یا شرایط پزشکی جدی نداشته و باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند. همچنین افرادیکه قصد دارند دوباره باردار شوند نباید این جراحی را همزمان با سزارین انجام دهند. چون با بارداری دوباره دچار افتادگی پوست شکم خواهند شد.

مراقبت های بعد از جراحی

لیفت شکم همزمان با سزارین مراقبت متفاوتی از جراحی سزارین ندارد. اگر شما تحت نظر بهترین متخصص زنان در کرج یا شهر خود کشیدن پوست شکم را با سزارین انجام دهید، مراقبت و نکات لازم بعد از جراحی را به شما خواهد گفت. مراقبت از برش ها و رعایت بهداشت کمک می کند تا زودتر بخیه ها جوش بخورند. درک این نکته مهم است که بهبودی اغلب یک فرآیند فردی است که می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

گیف-اینستاگرام

حتما گن بپوشید!

بعد از جراحی لیفت شکم همزمان با سزارین و یا خود زایمان سزارین در کرج یا هر جای دیگری، توصیه می شود که گن بپوشید. پوشیدن گن طبی شکم را جمع می کند و کمک می کند بافت ها و برش های داخلی زودتر بهبود یابند. این کار از افتادگی و شل شدن پوست نیز جلوگیری خواهد کرد.

هزینه لیفت شکم همزمان با سزارین

هزینه این جراحی باتوجه به شدت و پیچیدگی عمل، دستمزد جراح، تجهیزات بیمارستان و موقعیت جغرافیایی آن متغیر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه این جراحی زیبایی با متخصص زنان خود و یا دکتری که قرار است این جراحی را برای شما انجام دهد صحبت کنید.

گیف آپارات

سخن آخر

اگر مصمم هستید که همزمان با زایمان سزارین جراحی لیفت شکم نیز انجام دهید، می توانید با دکتر شروین افصحی مشاوره کنید. ایشان به عنوان بهترین جراح زیبایی زنان در کرج بیماران و تجربه کاری بالایی دارند. اطمینان داشته باشید که توصیه ایشان بهترین تجویز خواهد بود. علاقه مندان می توانند سوالات و نکته نظرات خود را در کادر دیدگه زیر با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 10 =