مراقبت های کلیدی بعد از لابیاپلاستی

چه اطلاعاتی در مورد مراقبت های بعد از لابیاپلاستی دارید؟

دوره ی نقاهت بعد از جراحی لابیاپلاستی چقدر است؟

چه زمان بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه ی جنسی برقرار کرد؟

برای دستیابی به پاسخ سوالات مذکور با ادامه ی مطلب همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید

تورم بعد از عمل لابیاپلاستی

دوره ی ریکاوری بعد از عمل لابیاپلاستی حدود یک هفته تا یک ماه در نظر گرفته می شود. دغدغه ی اکثر افراد کبودی و تورم در روز های بعد از لابیاپلاستی می باشد.

قرمزی و التهاب بعد از لابیاپلاستی ناشی از دستکاری ناحیه ی تناسلی می باشد. (چه برش دادن لابیاها به واسطه ی لیزر صورت گیرد و چه به واسطه ی برش های مخصوص با تیغ جراحی)

  • به منظور کاهش تورم و التهاب بعد از عمل لابیاپلاستی از کمپرس سرد و داروهای تجویزی توسط جراح زیبایی زنان استفاده نمایید.

خونریزی بعد از لابیاپلاستی

خارش و ترشح در هفته ی دوم و سوم بعد از عمل لابیاپلاستی (مخصوصا اگر برش ها با استیچ یا همان بخیه بسته شده باشند) طبیعی می باشد و به مرور از بین می رود و جای نگرانی ندارد.

مانند روند بهبودی هر نوع زخم طبیعی، حدود 3 هفته تا یک ماه برای Cure شدن کامل زخم ناشی از لابیاپلاستی زمان لازم است.

از فعالیت های شدید ورزشی پرهیز نمایید تا جریان خون به سمت ناحیه ی تناسلی افزایش نیابد و احتمال خونریزی کاهش پیدا کند.

دکتر شروین افصحی، جراح زیبایی زنان –  متخصص زنان و زایمان در کرج می باشند. شما عزیزان برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شروین افصحی می توانید از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: 02636600457
صفحه اینستاگرام

خارش بعد از لابیاپلاستی

در اکثر موارد از بخیه های جذبی در حین جراحی لابیاپلاستی استفاده می شود. به منظور جذب بخیه های مذکور مدت معینی (حدودا 14روز، بسته به شرایط بافت واژن) زمان لازم است.

در این بازه ی زمانی می توانید از کرم های تجویز شده توسط جراح زیبایی زنان به منظور کاهش خارش و جلوگیری از عفونت ناحیه ی تناسلی خود استفاده نمایید.

عفونت بعد از لابیاپلاستی

به منظور جلوگیری ازعفونت بعد از لابیاپلاستی لازم است تا در رعایت بهداشت و مد نظر قرار دادن نکات مراقبتی، کوشا باشید. همچنین مصرف آنتی بیوتیک های تجویزی توسط پزشک متخصص نیز نقش بسزایی در جلوگیری از ابتلا به عفونت دارند.

باکتری های عفونت زا به صورت طبیعی روی بافت واژن وجود دارند که در صورت ایجاد بستر مناسب قابل رشد و تکثیر هستند. بنابراین لازم است ناحیه ی تناسلی را در دوران نقاهت بعد از لابیاپلاستی خشک و تمیز نگاه داشت.

  • نداشتن رابطه ی جنسی و عدم استفاده از پوشش های تنگ عوامل موثری در جلوگیری از عفونت واژن می باشند.
خدمات زیبایی دکتر شروین افصحی
خدمات زیبایی دکتر شروین افصحی

رابطه ی جنسی بعد از لابیاپلاستی

توصیه می شود به مدت 3 الی 4 هفته از برقراری نزدیکی خودداری نمایید. زیرا در این بازه ی زمانی بافت واژن در حالت ترمیم و بهبودی می باشد و به دلیل کسب نتایج رضایت بخش تر نیاز است از در مدت زمان مذکور رابطه ی جنسی برقرار نکنید!!!

تغذیه بعد از عمل لابیاپلاستی

ویتامین های تجویزی متخصص زنان و زایمان باید به طور مرتب مصرف شوند. این ویتامین ها شامل ویتامین: A (ویتامین مهم در انعقاد خون و ممانعت از خونریزی) و C (افزایش ایمنی بدن) می باشند.

به خاطر داشته باشید ویتامین های مذکور در تحریک کلاژن سازی نیز موثرند و باعث تسریع روند بهبودی بافت واژن بعد از لابیاپلاستی می شوند.

سایر مقالات مرتبط:

لابیاپلاستی چیست

تنگ کردن واژن

سفید کردن واژن

جراحی زیبایی واژن

جوانسازی واژن


دکتر شروین افصحی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی با رتبه اول، موفق به کسب مدرک تخصص زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران گردیند. دکتر شروین افصحی متخصص زنان در فردیس کرج در آزمون بورد تخصصی نفر نهم کشور شدند. دکتر افصحی در حوزه زنان و زایمان به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و خدمات درمانی به بانوان ارائه می نمایند. برخی از خدمات درمانی که توسط دکتر شروین افصحی متخصص زنان در فردیس ارائه می شود شامل لیزر جوانسازی واژینال، تزریق چربی و جراحی زیبایی، جراحی استفاده از نخ های واژینال، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره قبل از بارداری، مراقبت های دوران بارداری، انجام زایمان طبیعی و سزارین، درمان نازایی، درمان اختلالات قاعدگی، مراقبت های دوران یائسگی، چکاپ و انجام انواع جراحی های زنان مانند لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، جراحی زیبایی زنان و غیره می باشد.

پاسخ

پنج + یک =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس جهت نوبت دهی